FAQ

Jakie są możliwości zastosowania urządzeń do filtracji przemysłowej?

W zależności od rodzaju zanieczyszczeń dobieramy urządzenia z odpowiednim sektorem filtrów: tubowymi, electromaxami lub workowaty.

Jak działa urządzenie HFE do filtracji powietrza w budynkach przemysłowych?

Zanieczyszczone powietrze przechodzi przez sekcję jonizacyjną wysokiego napięcia przy około 10000 woltów. Tutaj , cząstki pyłu zostają naładowane dodatnio . Zanieczyszczone powietrze przechodzi przez część kolektora kombinacji naładowanego do 5000 V.

Jaki rodzaj urządzenia można zastosować na budowie?

Do tego typu miejsc rekomendujemy urządzenia Cairry. Jest to idealne rozwiązanie do zapylonego pomieszczenia. Cairry to doskonału partner dla każdego wykonawcy prac remontowo-budowlanych. Dla najlepszej efektywności urządzenie to powinno być umieszczone w pomieszczeniu, w którym znajduje się źródło pyłu.

Kiedy należy przeprowadzić serwis urządzeń?

Posiadamy narzędzie kalkulacyjne, które oblicza przewidywaną częstotliwość wizyt serwisowych. Zazwyczaj serwis urządzeń przeprowadzany jest co dwa-trzy miesiące.

Jak działa filtr HEPA?

Filtr HEPA usuwa większość drobnych cząsteczek, dym tytoniowy, wirusy i grzyby, co stanowi 99,997% zanieczyszczeń.

Czy urządzenia do filtracji dymu tytoniowego są zgodne z BHP i PPOŻ?

Tak. Nasze urządzenia posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty: CE – zgodnie z dyrektywą 98/37/EEC TÜV – nr 30001201 4 BGIA – nr NRS-CAG/12/08 PZH – nr HK/B/0957/01/2009.

Jak wygląda montaż kabiny?

Kabina dowożona jest do klienta w częściach. Ekipa montażowa Palarnie.pl składa urządzenie wg zaleceń producenta. Na samym początku stawiany jest szkielet z profili aluminiowych, a następnie osadza się komin ze wszystkimi systemami filtracyjnymi. Na koniec wmontowane zostają szyby ze szkła bezpiecznego. Montaż kabiny trwa w zależności od wielkości urządzenia od 4 do 8 godzin.

Co się dzieje z niedopałkami?

Podczas serwisu niedopałki oraz zużyte elementy eksploatacyjne zabierane są przez ekipę serwisową do składu zanieczyszczeń, a następnie poddawane utylizacji w ekologicznych spalarniach.

W jaki sposób działamy chroniąc biernych palaczy?

Bierni palacze narażeni są na wdychanie toksycznych substancji oraz trucizn, m.in. nitrozoaminy, benzopirenu, nikotyny i tlenku węgla. Stężenie pochodnych nikotyny jest 50 razy wyższe w dymie bocznym niż głównym. Człowiek niepalący, przebywając przez godzinę w zadymionym przez palaczy pomieszczeniu bez wentylacji, przyswaja porcję nitrozoamin, jaka znajduje się w głównym dymie 35 papierosów z filtrem. Jednocześnie wchłonięta przez niego ilość benzopirenu równa się dawce zawartej w czterech papierosach. Paląc papierosa w kabinie dla osób palących, mamy gwarancję, że dym zostaje pochłonięty przez urządzenie – dzięki czemu nie narażamy osób nie palących na poważne konsekwencje zdrowotne.

Jak wygląda montaż pochłaniacza?

Klient decyduje o sposobie zamontowania pochłaniacza. Urządzenie można postawić na nóżce, zamontować pod sufitem lub na ścianie, w takim przypadku, dokonuje tego nasz fachowy Serwis. Do zamontowania pochłaniacza służą specjalne szpilki, na których jest on podwieszany.

Masz pytania? Nasi doradcy czekają

Zadzwoń tel. 609 455 958, 22 567 34 44
lub napisz biuro@filtrujemypowietrze.pl

Potwierdzona jakość

Do dołu Do góry